Artzai Txakurrak

/Artzai Txakurrak
Artzai Txakurrak 2018-08-21T06:21:42+00:00

ARTZAI TXAKURREN TXAPELKETA

Inskripzioa

  1. Eskualdeko txapelketak egin ez diren eskualdeetako txakurren kasuan, inskripzioa Aralar Mendi elkartean eginen da, txapelketa egin baino 8 egun lehenago gutxienez.
  2. Txapelketa honetan Euskal Artzain Txakurra arrazako txakurrek parte ahal izanen dute, bai eta historikoki gure landa eremuetan lan egin duten beste arraza batzuetako txakurrek ere.
  3. Txakurraren jabeak —hark eman beharko dizkio aginduak txakurrari— Nafarroako Foru Komunitatean bizi beharko du ezinbestean, eta bere lan eremua ere bertan egon beharko du.

Lehiaketa

  1. Probak bi ariketa izanen ditu, eta bakoitzak 7 minutu iraunen du.
  2. Lehen ariketa txakur guztiek egingo dute; bigarrenean, berriz, lehen ariketan sailkatutako lehendabiziko 3 o 4 txakurrek parte hartuko dute.  Amaierako sailkapena bi ariketetan lortutako puntuazioak batuz lortuko da.
  3. Berdinketa kasuetan baino ez da kontuan hartuko proba egiteko erabilitako denbora.

Txapeldunak eta txapeldunordeak Nafarroa ordezkatuko dute Euskal Herriko Txapelketan eta txapeldunak, Oñatiko Nazioarteko Txapelketan.

a) Sailkapenaren araberako sariak:

  1. Trofeoa, txapela eta 230 €.
  2. Trofeoa eta 155 €.
  3. Trofeoa eta 145 €.
  4. 110 €.
  5. 100 €.
  6. 90 €.

b) Ondoen jantzitako artzainarendako saria

  1. Trofeoa

c) Arraza bikaineneko euskal artzain txakurrarendako saria

  1. Trofeoa
  2. Trofeoa

Era berean, 45 euroko saria emanen zaie aurtengo Busturiako Euskal Artzain Txakurren Txapelketan parte hartu duten txakur guztiei, eta 100 euroko saria aipatu txapelketan sailkapen onena lortu zuen txakurrari.

URTEA ZAKURRA ARTZAINA
2017 JAI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2016 LAGUN JOXE MARI IXTILART (AMAIUR)
2015 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2014 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2013 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2012 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2011 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2010 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2009 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2008 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2007 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2006 TTIKI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2005 ARGI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2004 ARGI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2003 LABRI JORGE OTEITZA (ORONOZ)
2002 JAI JORGE OTEITZA (ORONOZ)
2001 JAI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2000 JAI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
1999 XARPA JOSETXO BILLABONA (LEITZA)
1998 XARPA JOSETXO BILLABONA (LEITZA)
1997 RUBI FÉLIX IRIGOIEN (AMAIUR)
1996 JAI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
1995 BERRI JOSETXO BILLABONA (LEITZA)
1994 KUBINO FÉLIX IRIGOIEN (AMAIUR)
1993 ARGI ANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
1992 KUBINO FÉLIX IRIGOIEN (AMAIUR)
1991 LAGUN PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1990 LAGUN PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1989 LAGUN PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1988 NERE PEDRO ANSA (ARANO)
1987 PINTXE PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1986 PINTXE PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1985 PINTXE PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1984 PINTXE PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1983 PINTXE PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1982 PINTXE PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1981 LABRI PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1980 LABRI PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1979 LABRI PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1978 LABRI PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1977 LABRI PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1976 LABRI PATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1975 LISTA PEDRO ANSA (ARANO)
1974 PITXI SANTOS FERNÁNDEZ (URBASA)
1973 NERE PEDRO ANSA (ARANO)
1972 TXIKI CIRILO AZKARGORTA (LIZARRAGA)
1971 LISTA JOSÉ LAKUNTZA (ARBIZU)
1970 TXIKI CIRILO AZKARGORTA (LIZARRAGA)
1969 TXIKI MIGUEL FRANCISCO GALARTZA (URDIAIN)
1968 TXIKI RICARDO GOIKOETXEA (UHARTE ARAKIL)

BIDEOA

INFORMAZIOA ETA KONTAKTOA

DESKARGAK

Oinarriak

ORDUTEGIA

Geinberan 17:00