XXXVIII. NAFARROAKO ARDI LATXEN ESNEAREKIN EGINDAKO GAZTA-LEHIAKETA/CONCURSO NAVARRO DE QUESOS ELABORADOS CON LECHE DE OVEJA LATXA.

1.TXAPELDUNA – CAMPEÓN *
NAFAR GOBERNUKO LANDA ETA GARAPENEKO DEPARTAMENDUA

TROFEO+ 800€ + TXAPELA +KAIKUA

KORTARIA, INFERNUKO GASNA ( LEKAROZ)
————————————————————————————————————————————

2. TXAPELDUNORDEA – SUBCAMPEÓN

SAKANA S.COOP

TROFEO+ 275€

BENGOETXEA (URDAZUBI)

———————————————————————————————————————————–

3. HIRUGARRENA – TERCERO

TREFINASA

TROFEO+ 175€

ETXETXIPIA, MARIA JESUS LARRETXEA (ELIZONDO)

———————————————————————————————————————————–

4. LAUGARRENA – CUARTO

GRUPO AN – CACECO

TROFEO+ 150€

RICARDO RAMIRO (EULATE)

———————————————————————————————————————————–

5. BOSTGARRENA – QUINTO

RESTAURANTE IZAR ONDO

TROFEO+ 125€

ALBI (ARRUAZU)

————————————————————————————————————————————

6. SEIGARRENA – SEXTO

MONTAJOS ELECTRICOS PAMPLONA S.A 

TROFEO+ 100€

ANTSONEA ( UZTEGI)

7. ZAZPIGARRENA – SEPTIMO

ANGEL LIZOAIN ATEKOA, ( IRAGI ESTERIBAR)

8. ZORTZIGARREN – OCTAVO

CARLOS ARAMENDIA ( ALTSASU)

9. BEDERATZIGARRENA – NOVENO

JOSE JAVIER SESTORAIN GORRITZ ( LEITZA)

10. HAMARGARRENA – DECIMO

PEREZ DE ALBENIZ (VALLE DE LAS AMESCOAS )

*SUBASTA DE QUESO GANADOR/ GAZTA IRABAZLEAREN ENKANTEA:

4600 € RESTAURANTE ALHAMBRA + LAKITA 


XV. ARDIKI LEHIAKETA ETA DASTAKETA – CONCURSO Y DEGUSTACIÓN DEL GUISO DE OVEJA

1º TXAPELDUNA – CAMPEÓN

ENTREGA – BORDA ERRETEGIA

CATERING ZUBILLAGA

Parte hartu duten Elkarteak / Sociedades que han participado:

ARALAR MENDI (UHARTE ARAKIL)

GAZTELULEKU (IRUÑA)

ITURRALDEA ELKARTEA ( DORRAU)

TXAPEL AZPI (IRAÑETA)


NAFARROAKO XXXII. ARDI MOZTAILEEN TXAPELKETA – CONCURSO DE ESQUILEO

1. TXAPELDUNA – CAMPEÓN

ADAMO
TROFEO+ 250€ + Txapela

MIKEL ETXABARRIA (DIMA)

———————————————————————————————————————

2. TXAPELDUNORDEA – SUBCAMPEÓN

GRUPO MAHOU SAN MIGUEL / DISTRIBUCIONES URBASA
TROFEO+ 175€

JOSEBA UGALDE

———————————————————————————————————————-

3. HIRUGARRENA – TERCERO

LA BURUNDESA
TROFEO+ 125€

IPAR ARRINDA


NAFARROAKO ARDI LATXAREN XXXVI. ESNE EKOIZPENAREN LEHIAKETA 2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA/OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN. ESNEALDI MOTA 120 EGUNETAN/EN 120 DÍAS

1.TXAPELDUNA– CAMPEÓN

2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, ARPELTZAK

OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA NEGRA

NAFARROAKO LANDA GARAPENERAKO DEPARTAMENTUA

TROFEO+ 150 Euro

MARINA COLLADO, IZABA , 352 LITROS

—————————————————————————————-

1.TXAPELDUNA

2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, BURUGORRIAK

OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA RUBIA

NAFARROAKO LANDA GARAPENERAKO DEPARTAMENTUA

TROFEO+ 150 Euro

S.C BENGOETXEA, URDAZUBI, 579 LITROS

———————————————————————

2.TXAPELDUNORDEA

2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, ARPELTZAK

OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA NEGRA

KATEALDE ARTESANOS

TROFEO+ 100 Euro

JOSE ANGEL AZPIRDEZ,  BEUNZA, 348 LITROS

———————————————————————–

2.TXAPELDUNORDEA

2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, BURUGORRIAK

OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA RUBIA

COMPRESORES REDIN

TROFEO+ 100 Euro

JUAN JOSE IRUNGARAI, AZPILIKUETA , 547 LITROS

——————————————————————-

3.HIRUGARRENA

2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, ARPELTZAK

OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA NEGRA

CASA RURAL MARTXOENEA
TROFEO+ 50 Euro

CARLOS MINDEGIA, OITZ, 346 LITROS

———————————————————————

3.HIRUGARRENA

2 URTE BAINO GEHIAGOKO ARDIA,ESNEALDI MOTA, BURUGORRIAK

OVEJA DE MÁS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA RUBIA

BAR MOTXALE
TROFEO+ 50 Euro

ZABIER ZELAIA, ALTSASU , 518 LITRO

—————————————————————————————————————————–

NAFARROAKO ARDI LATXAREN XXXVI. ESNE EKOIZPENAREN LEHIAKETA 2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA/OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN. ESNEALDI MOTA 120 EGUNETAN/EN 120 DÍAS

1.TXAPELDUNA

2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, ARPELTZAK

OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA NEGRA

PANIFICADORA AMAYA

TROFEO+ 150 Euro

S.C IRIGOYEN REKARTE, ARIZKUN , 236 LITROS

 

1.TXAPELDUNA

2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOTA, BURUGORRIAK

OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA RUBIA

UHARTE ARAKILGO UDALA

TROFEO+ 150 Euro

JUAN JOSE IRUNGARAY , AZPILIKUETA 481 LITROS

 

2.TXAPELDUNORDEA

2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOETA, ARPELTZAK

OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA NEGRA

REGALO FERRETERIA IRIGARAY

TROFEO+ 100 Euro

CELESTINO SAGARDIA , GAZTELU, 227 LITROS

 

2.TXAPELDUNORDEA

2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOETA, BURUGORRIAK

OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA RUBIA

REGALO FERRETERIA IRIGARAY

TROFEO+ 100 Euro

S.C BENGOETXEA, URDAZUBI , 450 LITRO

 

3.HIRUGARRENA

2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOETA, ARPELTZAK

OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA NEGRA

MADERAS PORTU

TROFEO+ 50€

PATXI ZABALZA, ORBAIZETA, 226 LITROS

 

3.HIRUGARRENA

2 URTE BAINO GUTXIAGOKO ARDIA, ESNEALDI MOETA, BURUGORRIAK

OVEJA DE MENOS DE 2 AÑOS DE MAYOR LACTACIÓN TIPO, CARA RUBIA

BAR ANAIAK

TROFEO+ 50 Euro

SAT , ULTZAMA, 447 LITROS

—————————————————————————————————————————–

NAFARROAKO ARDI LATXAREN XXXV. EKITALDIA – JORNADA DE LA OVEJA LATXA EN NAVARRA. LEHIAKETA MORFOLOGIKOA. CONCURSO MORFOLÓGICO.

1.TXAPELDUNA

5 ARDI HELDUEN TALDEA, ARPELTZAK

5 OVEJAS, CARA NEGRA

NAFARROAKO LANDA GARAPENERAKO DEPARTAMENTUA

TROFEO + 150 Euro

S.C IRIGOYEN REMARTE, ARIZKUN

—————————————————————————————————————————–

1.TXAPELDUNA

5 ARDI HELDUEN TALDEA, BURUGORRIAK

5 OVEJAS, CARA RUBIA

NAFARROAKO LANDA GARAPENERAKO DEPARTAMENTUA

TROFEO+ 150 Euro

S. C BALDA , UNANU

—————————————————————————————————————————–

2.TXAPELDUNORDEA

5 ARDI HELDUEN TALDEA, ARPELTZAK

5 OVEJAS, CARA NEGRA

PREMIO/SARIA FERRETERIA IRIGARAY + 100 Euro.

EUGENIA BAZTERRIKA, OLAZTI
—————————————————————————————————————————-

2.TXAPELDUNORDEA

5 ARDI HELDUEN TALDEA, BURUGORRIAK

5 OVEJAS, CARA RUBIA

PREMIO/SARIA FERRETERIA IRIGARAY+100 Euro

ISIDRO BAZTERRIKA, ITUREN

——————————————————————————————————————————-

3.HIRUGARRENA

5 ARDI HELDUEN TALDEA, ARPELTZAK

5 OVEJAS, CARA NEGRA

RESTAURANTE ITXESI

TROFEO+ 50 Euro

PATXI ZABALZA, ORBAIZETA

————————————————————————————————————————————

3.HIRUGARRENA

5 ARDI HELDUEN TALDEA, BURUGORRIAK

5 OVEJAS, CARA RUBIA

BAIZA MOTOR

TROFEO+ 50 Euro

RAMIN URRUTIA, AZPILIKUETA

—————————————————————————————————————————-

NAFARROAKO ARDI LATXAREN XXXVI. EKITALDIA – JORNADA DE LA OVEJA LATXA EN NAVARRA.

LEHIAKETA MORFOLOGIKOA. CONCURSO MORFOLÓGICO.

1.TXAPELDUNA – CAMPEÓN

5 BILDOTSEN TALDEA, ARPELTZAK

5 CORDEROS, CARA NEGRA

LACUNZA KALOR GROUP S.A.L

TROFEO+ 150 Euro

S.C IRIGOYEN REMARTE, ARIZKUN

———————————————————————————————————————————

1.TXAPELDUNA- CAMPEÓN

5 BILDOTXEN TALDEA, BURUGORRIAK

5 CORDEROS, CARA RUBIA

CONSEJO REGULADOR DOP QUESO RONCAL

TROFEO+ 150 Euro

S.C BALDA, UNANU

—————————————————————————————————————————–

2.TXAPELDUNORDEA- SUBCAMPEÓN

5 BILDOTXEN TALDEA, ARPELTZAK

5 CORDEROS, CARA NEGRA

EMBALAJES ARALAR

TROFEO+ 100 Euro

EUGENIA BAZTARRIKA, OLAZTI

—————————————————————————————————————————-

2.TXAPELDUNORDEA – SUBCAMPEÓN

5 BILDOTXEN TALDEA, BURUGORRIAK

5 CORDEROS, CARA RUBIA

TRANSAKANA

TROFEO+ 100 Euro

ISIDRO BAZTERRIKA, ITUREN

—————————————————————————————————————————–

3.HIRUGARRENA- TERCERO

5 BILDOTXEN TALDEA, ARPELTZAK

5 CORDEROS, CARA NEGRA

AGRICOLA LA MAJA S.L.

TROFEO+ 50 Euro

PATXI ZABALZA, ORBAIZETA

———————————————————————————————————————————

3.HIRUGARRENA – TERCERO

5 BILDOTXEN TALDEA, BURUGORRIAK

5 CORDEROS, CARA RUBIA

EKOKAMPING ARBIZU

TROFEO+50 Euro

SAGRARIO AZKARRAGA, ARIZKUN