ARTZAI TXAKURREN TXAPELKETA

Inskripzioa

  1. Eskualdeko txapelketak egin ez diren eskualdeetako txakurren kasuan, inskripzioa Aralar Mendi elkartean eginen da, txapelketa egin baino 8 egun lehenago gutxienez.
  2. Txapelketa honetan Euskal Artzain Txakurra arrazako txakurrek parte ahal izanen dute, bai eta historikoki gure landa eremuetan lan egin duten beste arraza batzuetako txakurrek ere.
  3. Txakurraren jabeak —hark eman beharko dizkio aginduak txakurrari— Nafarroako Foru Komunitatean bizi beharko du ezinbestean, eta bere lan eremua ere bertan egon beharko du.

Lehiaketa

  1. Probak bi ariketa izanen ditu, eta bakoitzak 7 minutu iraunen du.
  2. Lehen ariketa txakur guztiek egingo dute; bigarrenean, berriz, lehen ariketan sailkatutako lehendabiziko 3 o 4 txakurrek parte hartuko dute. Amaierako sailkapena bi ariketetan lortutako puntuazioak batuz lortuko da.
  3. Berdinketa kasuetan baino ez da kontuan hartuko proba egiteko erabilitako denbora.

Txapeldunak eta txapeldunordeak Nafarroa ordezkatuko dute Euskal Herriko Txapelketan eta txapeldunak, Oñatiko Nazioarteko Txapelketan.

a) Sailkapenaren araberako sariak:

  1. Trofeoa, txapela eta 230 €.
  2. Trofeoa eta 155 €.
  3. Trofeoa eta 145 €.
  4. 110 €.
  5. 100 €.
  6. 90 €.

b) Ondoen jantzitako artzainarendako saria

  1. Trofeoa

c) Arraza bikaineneko euskal artzain txakurrarendako saria

  1. Trofeoa
  2. Trofeoa

Era berean, 45 euroko saria emanen zaie aurtengo Busturiako Euskal Artzain Txakurren Txapelketan parte hartu duten txakur guztiei, eta 100 euroko saria aipatu txapelketan sailkapen onena lortu zuen txakurrari.

URTEATXAKURRAARTZAINA
2017JAIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2016LAGUNJOXE MARI IXTILART (AMAIUR)
2015TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2014TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2013TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2012TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2011TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2010TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2009TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2008TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2007TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2006TTIKIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2005ARGIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2004ARGIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2003LABRIJORGE OTEITZA (ORONOZ)
2002JAIJORGE OTEITZA (ORONOZ)
2001JAIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
2000JAIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
1999XARPAJOSETXO BILLABONA (LEITZA)
1998XARPAJOSETXO BILLABONA (LEITZA)
1997RUBIFÉLIX IRIGOIEN (AMAIUR)
1996JAIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
1995BERRIJOSETXO BILLABONA (LEITZA)
1994KUBINOFÉLIX IRIGOIEN (AMAIUR)
1993ARGIANTONIO ALUSTIZA (ARESO)
1992KUBINOFÉLIX IRIGOIEN (AMAIUR)
1991LAGUNPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1990LAGUNPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1989LAGUNPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1988NEREPEDRO ANSA (ARANO)
1987PINTXEPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1986PINTXEPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1985PINTXEPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1984PINTXEPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1983PINTXEPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1982PINTXEPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1981LABRIPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1980LABRIPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1979LABRIPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1978LABRIPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1977LABRIPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1976LABRIPATXI ETXEBERRIA (AMAIUR)
1975LISTAPEDRO ANSA (ARANO)
1974PITXISANTOS FERNÁNDEZ (URBASA)
1973NEREPEDRO ANSA (ARANO)
1972TXIKICIRILO AZKARGORTA (LIZARRAGA)
1971LISTAJOSÉ LAKUNTZA (ARBIZU)
1970TXIKICIRILO AZKARGORTA (LIZARRAGA)
1969TXIKIMIGUEL FRANCISCO GALARTZA (URDIAIN)
1968TXIKIRICARDO GOIKOETXEA (UHARTE ARAKIL)

BIDEOA

INFORMAZIOA ETA KONTAKTOA

DESKARGAK

Oinarriak

ORDUTEGIA

Geinberan 17:00